Jak sledování počítačů funguje?

Monitorovací systém Asistent se skládá z jednotlivých modulů, které tvoří volitelně sestavitelný komplexní systém skládající se ze shromažďujících, technických a výstupních částí. Předpřipravené verze systému vám usnadní výběr potřebných modulů dle počtu sledovaných počítačů. Prostě jenom zadejte počet počítačů, které chcete sledovat a my vše potřebné dodáme.

Modul Asistent

Hlavním zástupcem shromažďujících, ale i výstupních částí je modul Asistent (agent), který je schopen provozu i samostatně. Tento modul zajišťuje na jednotlivých počítačích shromažďování dat, odesílá je na file server a v případě potřeby umožní i vzdálenou obsluhu libovolného počítače v sledované síti. Tento modul má bohaté a detailní možnosti nastavení pro sledování počítače a je základním stavebním kamenem celého monitorovacího systému Asistent.

Co vše lze v počítači sledovat?

Záznamové možnosti modulu Asistent jsou rozsáhlé a jsou k dispozici v detailním popisu systému, kde naleznete nejen informace co vše lze sledovat, ale i co vše dalšího základní modul nabízí.

Modul Přehledy

Stěžejním výstupním modulem pro pohodlné sledování zaměstnanců a jejich činnosti na PC je modul Přehledy, který rychle, efektivně, ale hlavně neomezeným způsobem umožňuje provádět sofistikované analýzy zaznamenaných dat z jednotlivých monitorovaných počítačů. Obsluha je díky propracovanému intuitivnímu ovládání velmi snadná a tedy vhodná jak pro vedoucí organizačních složek, tak i pro pracovníky managementu a auditu.

Potřebujete vědět, kdo nejvíce hraje karty na počítači?Monitorovací systém Asistent pro sledování počítačů
Nebo kolik času tráví zaměstnanci na sociálních sítích?
Nebo kolik stránek a z jakého PC bylo odesláno do tiskárny?
Jste si jisti, že vaši zaměstnanci pracují i když se zrovna nedíváte a že pod tím „excelem“ není třeba rozečtená webová stránka?
Potřebujete zjistit, zda je žádost zaměstnance o nový počítač z důvodu zastaralosti hardware oprávněná?
Máte podezření, že někdo z vaší firmy vynáší cenná data ke konkurenci?
Stahují si zaměstnanci v pracovní době filmy?
Hrají hry?

A víte, že toto všechno můžete hravě zjistit již za pár sekund z pohodlí vaší kanceláře?
Pořiďte si k systému Asistent modul Přehledy, díky kterému můžete vyhodnocovat všechny počítače na jednom místě.

Základní možnosti výstupů modulu Přehledy zobrazuje toto grafické znázornění.

Modul Přehledy dokáže splnit veškeré možné požadavky na výstupy interaktivním, ale i statickým (report, tisk) způsobem. Umožňuje pracovat s daty nashromážděných z neomezeného počtu počítačů a hodí se spíše pro vyhodnocování monitoringu z více pracovních stanic. Proto je tento modul nabízen až od verze systému OFFICE, tedy pro 5 a více PC. V případě menšího počtu stanic dokáže pokrýt vaše požadavky i samostatně instalovaný modul Asistent.

Vytížení počítače a serveru

Ani při vysokém počtu sledovaných počítačů nedochází k nadměrnému zatížení jednotlivých počítačů, serveru nebo k přetížení sítě. Při monitorování více než 700 počítačů se hodnoty vytížení procesoru pohybují v rozmezí 5-15%, vytížení sítě nepřesahuje 25%, jak dokládají níže zobrazené screenshoty.

Použitý hardware a software:

Procesor: Intel Dual Core 1,8 GHz
RAM: 4GB
Síťová karta: 100 mbps
Operační systém: Microsoft Windows Server 2003 Enterprise x64 system Service Pack 2
Počet sledovaných počítačů: 772

Windows Server 2003        Vytizenost site (serveru)